Створення gerber з EAGLE

Зробити плату для DIY проекту можна вдома чи замовити на фабриці. Якщо є час та натхнення, то односторонню плату можна зробити вдома, якщо є ще більше часу та натхнення то можна зробити двосторонню плату вдома, а потім паяти перемички між шарами плати вручну. Але якщо ви бажаєте мати нормальну металізацію між шарами, дуже тонкі доріжки та інше – простіше замовити плату на фабриці. 5-10 плат розміром десь 10х10 см коштують $12-13 разом з доставкою в Україну. Деякі компанії можуть узяти в роботу файли з sprint layout чи EAGLE, але для універсальним є gerber формат.Read More

Ethernet модуль розумного будинку

Основним компонентом розумного будинку є пристрої які збирають якісь дані та відправляють до центрального модуля чи виконують команди центрального модуля. Зв’язок з центральним модулем може бути як дротовий так й бездротовий. Мої експеріменти:

MODBUS – центральний модуль повинен послідовно опитувати усі пристрої. Для збору даних з лічильника електроенергії гарний вибір (особливо якщо лічильник не має інших інтерфейсів), для збору інформації про стан вимикача освітлення та керування освітленням – на мій погляд поганий вибір. Мій тестовий стенд мав лічильник електроенергії, 1 вимикач та одне реле. Між вмиканням світла та спрацьовуванням реле проходив досить великий інтервал часу (у порівняні з роботою звичайного некерованого вимикача, іноді це займало десь пів секунди чи більше)

MQTT via WiFi – у якості пристроїв я використовував ESP8266 з прошивкою від Letscontrolit.  У цілому усе працювало, але іноді WiFi зв’язок пропадав, що приводило до затримок у передаванні команд (заходиш на кухню, а світло не вмикається). Та й потенційно ці система може бути виведена з ладу при наявності завад у радіоканалі.

Read More