Керування кондиціонером за допомогою OpenHAB

Керування кондиціонером за допомогою системи автоматизації будинку може бути корисним, але більшість дешевих домашніх кондиціонерів не мають інтерфейсів для керування. Вони можуть керуватись тільки за допомогою інфрачервоного пульта керування. Гарна новина у тому, що зробити  пристрій котрий буде відправляти на кондиціонер таки самі команди як пульт не складно. В інтернеті можна знайти кілька готових бібліотек, мені більш сподобалась arduino-heatpumpir. Вона підтримує arduino, ESP8266 та з моєю допомогою – ESP32.

arduino-heatpumpir це бібліотека, яка дозволяє керувати кондиціонерами з якогось коду, це не готове рішення. Для керування я бажаю використовувати OpenHAB  за допомогою MQTT. У якості апаратного забезпечення я буду використовувати ESP32 модуль з підтримкою Ethernet. Програмне забезпечення модуля – ESPHome. У результаті треба створити таке рішення:

Створюємо конфігурацію для ESPHome:

Ця конфігурація використовує спеціально створене розширення для клімат-компонента.  Додатково ця конфігурація має можливість за допомогою кнопки керувати кондиціонером, ця можливість зроблена тільки для тестів.

Вихідний код цього модуля:

У результаті цим модулем можна керувати за допомогою MQTT наступних MQTT команд:

Керування режимом – heatpumpcontroller/climate/my_custom_climate/mode/command, можна відправляти OFF, AUTO, COOL, HEAT

Керування температурою – heatpumpcontroller/climate/my_custom_climate/target_temperature/command, можна відправляти ціле число, наприклад 22, 23 та далі за бажанням.

Увесь код можна знайти на github

Код протестовано на кондиціонери SENSEI з пультом R51M/E.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *